"cesta pre auto" - kreslenie - hodiny - katalóg predmetov - školský dvor. Prikývnutie kreslenie „cesta pre autá“ Kreslenie kamiónu v mladšej skupine

"cesta pre auto" - kreslenie - hodiny - katalóg predmetov - školský dvor. Prikývnutie kreslenie „cesta pre autá“ Kreslenie kamiónu v mladšej skupine

Zhrnutie GCD v prvej juniorskej skupine na tému "Kamión"


Popis materiálu: Ponúkam Vám súhrn priamo vzdelávacích aktivít pre malé deti (2-3 ročné) na tému "Kamión". Tento materiál bude užitočný pre pedagógov mladších skupín. Cieľom tohto zhrnutia je oboznámiť deti s týmto vozidlom. Rovnako ako rozvoj bezpečného správania na cestách.

Abstrakt GCD v 1. juniorskej skupine na tému "Kamión"

Integrácia vzdelávacích oblastí:"Komunikácia", "Bezpečnosť", "Kognícia", "Socializácia".
Cieľ: Pokračujte vo vytváraní predstáv o PPD a svete okolo.
Úlohy:
Vzdelávacie: zoznámiť deti s vozidlom „Nákladné auto“, poskytnúť deťom vedomosti o povolaní „vodič“, upevniť vedomosti detí o častiach auta.
Rozvíjanie: Rozvíjať reč, pozornosť, pozorovanie, schopnosť reagovať na signál.
Vzdelávacie: Pestujte zvedavosť
Prípravné práce: rozprávanie sa s deťmi o spôsoboch dopravy, prezeranie ilustrácií.
Demonštračný materiál: nákladné auto, maketa semafora, vzor zebry, vystrihnuté obrázky auta, farebné kruhy podľa počtu detí. opatrovateľka: Chlapci, počúvajte hádanku
Čo je to za hrdinu
Zdvihnutý prach pozdĺž cesty?
rovno po asfaltke
Cestovanie s nákladom...
(nákladné auto)
Presne tak, je to kamión.
(Je počuť zvuk auta "B-B-B-B")
Vychovávateľ:čo je to za zvuk?
Deti: autá trúbia.
Učiteľ otvorí dvere a prinesie nákladiak.
V tomto čase hrá zvukový záznam piesne o aute.
Vychovávateľ: Chlapci, ako sa volá to auto?
Deti: Náklad.
Vychovávateľ:Čo robí nákladné auto?
Deti: noste tovar.
Skúmanie nákladného auta.
Vychovávateľ: Chlapci, kto riadi auto:

Deti: vodič, vodič.
Vychovávateľ: Kde sedí vodič?
Deti: Kabína.
Učiteľ: A kde je kamión prepravujúci tovar?
Deti: Telo.
opatrovateľka: Chlapi, pozri, karoséria je veľká a zmestí sa do nej veľa nákladu. Ako sa volá časť auta, kde sa prepravuje tovar? a čo je on?
Odpovede detí.
Vychovávateľ: Chlapci, bez čoho auto nebude môcť jazdiť?
Deti: bez kolies.
Vychovávateľ: Výborne chlapci. Chlapci, aký tvar majú kolesá na aute? (Učiteľ otáča auto, dáva pozor, aby boli kolesá okrúhle a mohli sa otáčať.
Deti: Okrúhle.
Vychovávateľ: Akú farbu majú naše kolesá?
Deti: Čierna.
Vychovávateľ: Kam idú autá
Deti: Na ceste.
Vychovávateľ: Kde sú chodci?
Deti: Po chodníku.
Učiteľka rozloží pred deti rozloženie Zebra. Poďme na prechádzku. Ako prejdeme cez cestu?
Deti: Po chodníku.
Učiteľ a deti sa priblížia k chodníku. Vedľa je semafor.
opatrovateľka: Chlapci, čo je?
Deti: Semafor.
Vychovávateľ: Presne tak, je to semafor. Je hlavným asistentom na cestách. Pozrite sa na semaforové "oko", ktoré sa na nás pozerá?
Deti: Červená
opatrovateľka: Čo to znamená?
Deti: Nemôžete prejsť. Musíte stáť.
Vychovávateľ: Tu je naše svetlo. Ktoré?
Deti: Zelená.
Učiteľ: Chlapci, pozrite sa, kam sme sa to dostali? (Kamióny zastavujú)
Deti: Garáž.
Vychovávateľ: Teraz si zahráme hru s názvom „Nájdi svoju garáž.
Budeme jazdiť v kruhoch. A keď poviem „Autá do garáže
Budete musieť nájsť miesto pre vaše auto. (Učiteľ rozloží kruhy podľa počtu detí „Garáže“).
Učiteľ prečíta text a spolu s deťmi kráčajú v kruhu.
Nákladiak, seriózny chlapík!
Asi je dôležitejší!
Ako osobné auto, aj to najväčšie.
Náklad preváža nákladné auto.
Nie je zvyknutý byť lenivý.
Nakladať, nosiť, bzučiť.
„Uhni z cesty, uhni z cesty.
A. Vašina
Vychovávateľ: Autá v garáži!
Deti na signál učiteľa „nájdu“ svoje miesto.
Vychovávateľ: Výborne, všetci sa s úlohou vyrovnali.
(Na žiadosť detí je možné hru opakovať)
Vychovávateľ: Chlapci, navrhujem, aby ste si zahrali hru „Zbierajte auto“.
Deti s opatrovateľmi pristupujú k stolu, kde ležia časti stroja
(karoséria, kabína, kolesá)
Deti zbierajú autá a učiteľ ich sleduje a pomáha.
Vychovávateľ: Výborne chlapci. Pozbierali sme všetky autá. A je čas, aby sa naše auto vrátilo do garáže.
Deti sa lúčia s autom. Učiteľ dá auto do garáže.

Obsah programu:

Úlohy:

1. Učiť deti kresliť vodorovné čiary široké a úzke;

2. Rozvíjať u detí herný plán na základe dojmov z prostredia;

3. Rozvíjajte jemnú motoriku rúk.

Integrácia vzdelávacích oblastí:

1. poznanie:

  • Aby deti vedeli, že autá jazdia po ceste, zanechajte značku;
  • Pokračujte v oboznamovaní detí s vlastnosťami suchej krupice.

2. komunikácia:

  • Podporovať rozvoj reči ako prostriedku komunikácie;
  • Pokračujte v učení detí vstúpiť do dialógu s učiteľom a ostatnými deťmi.

3. Umelecká kreativita:

  • Upevniť zručnosti kreslenia širokých (úzkych) čiar.

4. Socializácia:

  • Vytvorte herný plán založený na zápletkách na základe dojmov z prostredia,
  • Rozvíjať jemné motorické zručnosti,
  • Vzbudiť záujem o poznanie prostredia prostredníctvom kreslenia.

5. Práca:

  • Naďalej učiť deti pomáhať dospelým pri distribúcii materiálov na prácu, upratovaní na pracovisku.

6. Čítanie beletrie:

  • Čítanie básne O. Korneeva "Nákladné auto";
  • Čítanie verša „Stroj“.

7. Telesná kultúra: minúta telesnej výchovy

8. zdravie:

  • Sledujte správne držanie tela detí pri práci za stolom.

9. hudba: zvukový záznam piesne „Ideme, ideme, ideme“ zo slov S. Mikhalkova.

Materiál a výbava: hračka na nákladné auto, podnosové stoly, krupica.

Prípravné práce: pozorovanie na prechádzke okoloidúcich áut, stopy kolies na cestách. Automobilové hry, bábkové jazdy.

Deti sedia na koberci. Do skupiny vchádza auto BBC. Jazdí okolo skupiny a zanecháva stopu.

(Učiteľ číta verš O. Korneeva "Nákladné auto")

Nákladné auto prevážajúce piesok

Po diaľnici, cez les.

Ide na stavbu

A piesok sa uvoľňuje.

O: Povedzte mi, prosím, chlapci, kam idú autá?

D: na ceste

B: Správne chlapci. Ste veľmi pozorný. Po ceste jazdia autá.

Prosím, povedzte chlapom. Ľudia chodia po ceste nohami, ale auto ...?

D: na kolesách

B: Chytrí chlapci. Správny. Auto ide na cestu s kolesami.

Povedzte mi, prosím, chlapci, čo zanecháva auto na ceste?

(Deti dávajú pozor na stopu, ktorú zanechávajú kolesá auta.)

D: Stopy, odtlačky.

B: Smarties. Máš pravdu. Pri jazde po ceste zanecháva auto stopu.

Skúsme, chalani sa premenia na autá a budú jazdiť po ceste.

(Učiteľ a deti robia prstovú gymnastiku)

"Drive"

(Deti striedavo ohýbajú prsty)

Sme s prvým prstom-dieťa

Poďme pešo do električkového depa.

S ďalším - pôjdeme električkou,

Jemne spievať piesne.

S tretím si sadneme do taxíka,

Poprosíme vás, aby ste nás odviezli do prístavu!

So štvrtým prstom v rakete

Poletíme na inú planétu.

Nastúp do piateho lietadla,

Poďme lietať s tebou.

(Pravá ruka zobrazuje lietadlo. Palec a malíček vyčnievajú - to sú krídla)

B: Šťastnú cestu! Aby naša cesta nekončila, bola zaujímavá, pamätná, cestu si nakreslíme sami.

(Učiteľ ukazuje, ako kresliť široké a úzke čiary)

Cesty nakreslíme na krupicu. Toto bude pole. Hranou palca nakreslíme širokú cestu, po ktorej budú jazdiť autá.

Úzka cesta, pre deti, nakreslíme malíčkom.

Teraz, chlapci, nakreslíte cesty.

(Deti kreslia, učiteľ pomáha tým, ktorí to potrebujú, hovorí „Ako sa kreslí cesta?“, „Pre koho sa kreslí cesta?“, „Aká je šírka cesty?“).

B: Odviedli ste dobrú prácu. Čaká nás dlhá cesta s vami. Naša cesta bude zaujímavá a nezabudnuteľná.

Pozrite chlapci, už máme cestu. A s čím ideme na výlet?

D: autom

Otázka: Nakreslíme auto?

(Deti sedia pri stoloch, učiteľ a staršie deti kreslia auto, učiteľ číta verš)

Rýchlo, rýchlo zajac sa ponáhľa

Osobným autom.

Išiel navštíviť medveďa,

A teraz sa ponáhľa domov.

O: Teraz máme všetko na cestu, auto aj cestu. Poďme na zaujímavú a nezabudnuteľnú cestu.

(Deti stoja v kruhu, vykonávajú telesnú výchovu)

"Poďme, poďme, poďme"

Naštartoval auto – pššššt

(Otáčanie rúk pred hrudníkom)

Nafúknutá pneumatika – pšššt

(predklony)

Usmej sa rýchlo

A poďme rýchlo

(Otáčanie imaginárneho kormidla)

Po ulici kráčalo auto

Bolo tam auto bez benzínu,

Bolo tam auto bez vodiča,

Bez semaforu

Išla sama, nevediac kam,

Auto bežalo.

(Otáčanie pomyselného volantu. Prechádzka po sále na pieseň „Ideme, ideme, ideme“ text S. Mikhalkova).

1. Mosty cez rieku

Cieľ. Vychovávať u detí schopnosť reagovať, prinútiť ich, aby chceli pomôcť veveričkám prejsť cez rieku. Vyučovať, venovať pozornosť správnemu nastaveniu štetca, schopnosti používať farbu, kresliť most cez rieku, cvičiť kreslenie rovných vodorovných čiar.

Materiál. Dlhý úzky pás modrého papiera, kvaš, ilustrácie umelca Yu.Vasnetsova pre riekanku „Skok-jump“. Siluety veveričiek pre každého žiaka.

Priebeh kurzu. Učiteľ vyzve deti, aby zvážili ilustrácie umelca Yu.Vasnetsova pre detskú riekanku „Jump-jump“. Pozornosť sa venuje jasu farebného roztoku, ktorý sa dosiahne zobrazením pozadia pomocou jasne žltej farby. Učiteľka upozorňuje deti: v tento horúci deň sú veveričky v radostnej nálade, veselo sa prechádzajú po moste, ktorý staršia veverička zhotovila z brezového polena.

Cvičenie. Deti si ilustrácie prezerajú samy. Berú si prácu, na ktorej je vopred umiestnený modrý pás papiera (rieka), orechy.

Učiteľka upozorňuje deti na zložitosť situácie, v ktorej sa veveričky ocitli – orechy sú vyložené na opačnom brehu. Hlboká rieka im bráni dostať sa k chutnému jedlu a žiadajú deti, aby im pomohli dostať sa na opačný breh.

Ako pomôcť veveričkám prejsť na opačnú stranu rieky? Na túto otázku si musia odpovedať samotné deti, t.j. cez rieku treba hodiť most. Je žiaduce, aby použili nielen to, čo videli na ilustrácii Yu.Vasnetsova, ale ponúkli aj niečo nové v konštrukcii konštrukcie.

Učiteľ ukazuje niekoľko techník kreslenia mosta.

Učiteľ, ktorý sleduje prácu detí, odvolávajúc sa na požiadavku veveričiek, žiada postaviť širšie mosty. Na konci stavby deti preložia svoje veveričky na druhú stranu, ošetria ich orieškami, hrajú sa s nimi.

2. Cesta pre auto

Cieľ. Pokračujte v učení pri maľovaní ceruzkou aplikovať ťahy s rovnakým tlakom v jednom smere.

Materiál. Listy papiera s obrysom cesty, malé autíčka, ceruzky, hračkársky policajt.

Priebeh kurzu. Tvorba hernej motivácie. Učiteľka ukazuje deťom autíčka a hovorí: „Tieto autíčka mali privážať darčeky hračkám. Ale nemohli to urobiť, pretože všetky cesty boli pokryté snehom a autá nemohli prejsť."

Učiteľ sa pýta, či by deti súhlasili s tým, že pomôžu vyčistiť cestu od snehu a odniesť darčeky na miesto určenia. Po kladnej odpovedi hovorí: „Vezmime si list papiera, vytieňme cestu hnedou a čiernou farbou. Autá však budú môcť vyraziť na cestu až potom, čo milionár (hračka) skontroluje, ako dobre sú cesty vyčistené.“

Učiteľ na zväčšenej ukážke ukazuje, ako šrafovať cestu: časté pruhy v jednom smere, s rovnakým tlakom na ceruzku.

Učiteľ s pomocou bábiky policajta prácu skúma: niektorých upozorní na nedostatky, iných povzbudí, pochváli, povzbudí, aby úlohu splnili čo najlepšie; vysvetľuje, že na tých miestach, kde sa zachoval ľad (papier je viditeľný), auto zjavne neprejde.

Na konci šrafovania učiteľ rozdá každé auto. Teraz môžete dokončiť úlohu.

Vzdelávacia oblasť:

Druh aktivity:
Pracovná forma:
Úlohy:



Materiál displeja: Plyšová hračka Bunny

Materiál: listy papiera, kvaš, štetce, voda, autá.

Prípravné práce: pri pohľade na autá, z akých častí sa skladá.

Organizácia detí: podskupina
Trvanie: 10 minút



- Diskusia o výsledkoch.

Stiahnuť ▼:


Náhľad:

Mestská štátna predškolská vzdelávacia inštitúcia

Materská škola Buturlinovského č.10

Zhrnutie sústavnej výchovno-vzdelávacej činnosti v 1. juniorskej skupine.

Téma: "Cesta pre auto"

Vzdelávacia oblasť:umelecký a estetický vývoj.
Integrácia vzdelávacích oblastí: kognitívny vývin, vývin reči
Druh aktivity:produktívny, kognitívno-výskumný, komunikatívny
Pracovná forma: dielňa na výrobu produktov detskej tvorivosti
Úlohy:
- vzbudiť záujem o kreslenie, naučiť sa kresliť rovné čiary štetcom;
- upevniť koncept "kontrastných veľkostí" ("veľké", "malé")
- formovať jasnú a správnu výslovnosť hlások b, b`, nácvik vyslovovania jednotlivých zvukovodov nahlas a potichu; zadajte slovo "auto" do aktívneho slovníka.
Organizácia vývojového prostredia:

  • Materiál displeja: Plyšová hračka Bunny
  • Materiál: listy papiera, kvaš, štetce, voda, autá.

Prípravné práce:pri pohľade na autá, z akých častí sa skladá.

Organizácia detí: podskupina
Trvanie: 10 minút
Štruktúra spoločnej činnosti:
- Motivácia detí k aktivitám;
- vyhlásenie detí o účele činnosti;
- Spoločná práca na hľadaní finančných prostriedkov;
- Samostatná činnosť detí;
- Diskusia o výsledkoch.

Motivácia detí k aktivitám.
Zajačik príde navštíviť deti. Pozdravuje chalanov a hovorí, že prišiel autom. Pýta sa, či vedia, ako auto trúbi. Ak je to pre deti ťažké, zajačik ukáže: "Bi-bi-bi!". Ponúkne opakovať po ňom.
Učiteľka ukazuje deťom najprv veľké auto, potom malé. Ukazuje, ako veľké auto hučí (nahlas). A malé auto ticho bzučí. Deti opakujú kombinácie zvukov buď nahlas alebo potichu. Zajačik sa pýta: "Kde sa to auto pohybuje?" Deti sa v odpovediach striedajú (po ceste).
- stanovenie cieľov.
Dnes nakreslíme cestu, aby sa Bunny mohol odviezť k svojim priateľom.

Spolupráca pri získavaní finančných prostriedkov.
Učiteľský displej. Na list s nakresleným autom nakreslí čiaru - „cestu“. - Skôr než vyžrebujeme, poďme sa hrať.

Minúta telesnej výchovy
Jeden dva tri štyri päť!
Spočítajme prsty
Silný, priateľský
Všetko tak potrebné.
- Samostatná činnosť detí.
Deti nakreslia "cestu", nakreslia štetcom rovnú čiaru a namáčajú ju do kvašu.

Diskusia o výsledkoch.
Po dokončení práce Bunny ďakuje deťom za pomoc a hovorí im: "Dovidenia!". Listy v aute.

Bibliografia.

1. Komárová, T.S. Vizuálna aktivita v materskej škole / T.S. Komárov. - M.: Mosaic-Synthesis, 2005

2. Modely komplexne integrovaných aktivít s deťmi 1,5 - 7 rokov / komp. S.S. Dreer, A.N. Potykan. - Volgograd: Učiteľ, 2013.

Ciele:

Pokračujte v oboznamovaní detí s pojmami „kruh“, „veľký-malý“, „malý-veľa“.
Zoznámte deti s básňou A. Barto „Nákladné auto“.
Zlepšite schopnosť navigácie v priestore: hore, dole.
Formovať schopnosť riadiť sa verbálnym pokynom sprevádzaným ukážkou.
Rozvíjať pamäť, sluchové vnímanie, zmysel pre rytmus, rovnováhu, všeobecnú a jemnú motoriku.
Pestujte si pozitívny vzťah k iným deťom.

Vybavenie:

Hračky: autá rôznych veľkostí, "Mačka", hniezdiace bábiky, plyšové hračky.
Zakrivené pásy vystrihnuté z papiera (hrubá tapeta) sú „cesty“.
Lavičky, dve dlhé šnúry, drobný stavebný materiál, orechy.
Obrázky s obrázkom áut, zajaca, kociek.
Zvukové nahrávky: zvuky idúceho auta, pieseň „Merry Travelers“ na slová S. Mikhalkova.

Priebeh lekcie:

Pozdrav "Ahoj"

Ahojte ruky - klop, klop, klop
Ahoj nohy - top, top, top.
Ahoj líčka - plop, ples, ples
Haló špongie - šmak, šmak, šmak
Ahojte zuby - som, som, som.
Ahoj nos - píp, píp, píp.
Ahoj chlapci - ahoj!

Didaktické cvičenie "Čí zvuk?"

Pozorne počúvajte, koho je to zvuk? (Nahrávka zvukov pohybujúceho sa vozidla.) Koho je to hlas? Toto je auto!

Dramatizácia básne A. Barto

Vypočujte si báseň o tom, ako sa mačka rozhodla jazdiť na aute.

Nie, márne sme sa rozhodli
Jazdite na mačke v aute:
Mačka nie je zvyknutá jazdiť -
Prevrátil kamión.
Didaktická hra „Matryoshkas jazda v aute“
Pozri, toto sú hniezdiace bábiky. Cestovatelia matriošky. Chcú sa povoziť v aute. Tu máme dve autá. Veľké auto a malé auto. Koľko hniezdnych bábik sa zmestí do malého auta? Málo. Koľko hniezdnych bábik sa však zmestí do veľkého auta? Veľa matriošek.

Cvičenie na rozvoj vestibulárneho aparátu „Išli sme na orechy“

Išli sme autom do lesa na orechy.
(Dieťa sedí matke na kolenách)

Na rovnej ceste.
Cez hrbole, cez hrbole
Klus.
(Maminke kolená sa rytmicky dvíhajú so zvyšujúcim sa tempom)

krok.
Tempo sa znižuje.
V diere - boo. Rozdrvili desať múch.
(Kolená rozkročené, ruky držia dieťa)

Hra „Zbierajte orechy“

Pozri, koľko orechov spadlo zo stromu na cestu. Pozbierajme ich a dáme do priehlbiny, nech sa veverička raduje. (Deti zbierajú orechy a dávajú ich do plastovej fľaše s bočným otvorom imitujúcim priehlbinu).

Didaktická hra "Kde sa schovalo auto?"

Hniezdiaca bábika, kocka a písací stroj sa umiestnia pred dieťa, ktoré sa potom prikryjú vreckovkami.

Zistite, kde je auto skryté? Zoberte vreckovku a nájdite písací stroj.

Didaktické cvičenie „Nájdi auto na obrázku“

Tu je niekoľko rôznych obrázkov. Vezmite a ukážte obrázok, na ktorom je nakreslený stroj. Kde je stroj?

Kresba "Cesty pre autá"

Vezmite ceruzku do ruky a nakreslite cestu pre vaše auto.

Hudobno-rytmické cvičenie „Ideme, ideme, ideme“

Deti počúvajú hudbu a rytmizujú hrkálky.
- Hrkať hore. Poklepte hrkálkami na podlahu. Poklepte hrkálky na kolená. Ruky s hrkálkami do strán. Skryte hrkálky za chrbtom.

Stavebná a konštruktívna hra „Garáž pre auto“

Keď padne noc, ideme s tebou spať doma. A skutočné autá chodia spať do špeciálneho domu pre autá, ktorý sa nazýva „garáž“. Teraz postavíme garáž pre naše auto. Vezmite kocky. Dajte ich takto. A nezabudnite zakryť vrch strechou. Teraz majú naše autá vlastné garáže.

Masáž "Tu sú kolesá"

Aby sa auto mohlo pohybovať, potrebuje kolesá. Pozrite sa, kde sú kolesá na vašom aute. Roztočte kolieska ručne. Teraz nechajte auto jazdiť na vašej dlani. Páči sa ti to. Išiel som na kľučku, išiel som na nohu.

Kolesá auta sa točia - točia,
Spinning - spinning, prehnali celé mesto.

Aplikácia "Kolesá"

Pozri sa na obrázok. Náš kamión je úplne rozbitý, nemôže sa ani pohnúť. Čo chýba nákladnému autu? Kolesá!

Opravme naše auto – urobme z neho skutočné kolesá. Kolesá auta sú okrúhle. Pozrite, deti, je to kruh. (Šou). Pripevnite tieto kruhy k úplnej spodnej časti stroja. Tu sú kolesá na aute! Teraz bude naše nákladné vozidlo schopné jazdiť a prepravovať rôzne náklady.

Balančné cvičenie „Autá jazdia cez most“

A teraz budeme sami jazdiť ako autá. Vstávajte, sme na ceste. Najprv musíte jazdiť po ceste (medzi dvoma šnúrami) a potom po moste (po lavičke).

Sochárstvo „Kamión preváža jablká“

Vezmite plastelínovú guľu a pripevnite ju ku karosérii auta. Stlačte plastelínu na vrchu dlaňou. Nalož do auta viac jabĺk. Akú farbu jabĺk má auto? Červená a žltá.

Hra „Jazdiť na hračke v aute“

Môžete si vybrať akúkoľvek plyšovú hračku a jazdiť s ňou v kamióne.
Deti kotúľajú autíčka po lane za hudby.



© 2023 globusks.ru - Oprava a údržba automobilov pre začiatočníkov